4 Kuşağın Hikayesi

1897

Lazzoni'nin 4 Kuşaklık Hikayesi

Lazzoni'nin 4 Kuşaklık Hikayesi

Bir asır önce Arhavi’de serender ustası Hasan Usta ile başlayan Lazzoni hikayesi, babadan oğula aktarılan sanat ve mesleki birikimleriyle birlikte Arhavi’den New York’a uzanan bir yolculukla pekişir.

Lazzoni’nin temelleri, serender ustası Hasan Usta’nın ellerinde atılır, ailenin ağaç işleri ile uğraşan ilk kuşağı, oğlu Osman Usta’yı da ağaç ustası olarak yetiştirir.

1960

Bulut Mutfak ve Ahşap İşleri

Bulut Mutfak ve Ahşap İşleri

Ankara’ya gelen Hasan Usta’nın oğlu Osman Usta, kapı ve pencere doğramacılığı ile mobilyacılığın temellerini atar. (1947)

Bulut Kolektif şirketi kurularak Türkiye’nin ilk modüler mutfak üretimine başlanır. Ankara’nın her üç evinden birine girme başarısı yakalanır.

1990

İtalyan Tasarımı İlhamı

İtalyan Tasarımı İlhamı

20. yüzyıl ortası modern İtalyan tasarımından ilham alan, İtalya ve Almanya'dan sağlanan malzemelerde yeni bir çağa başlayan Lazzoni ürünleri, çevreye en az etkiyle üretilir.Çevreye duyarlı bu görüşümüz bize atalarımızdan miras kalmıştır. 

1990 tarihli Massimo & Lella Vignelli tasarımı giriş bankosu Lazzoni'nin modern tasarım görüşündeki ilham kaynaklarından biri olmuştur.(yukarıda) 

2002

Giuseppe Nicoletti

Giuseppe Nicoletti

Dünya çapında tasarımcılar ile hazırlanan koleksiyon Lazzoni markasının çizgilerini belirler. Türkiye genelinde açılan mağazalar ile hızla ulusal boyut kazanır. (2001)

2002 yılında kurduğumuz, Lazzoni gibi köklü bir geçmişi olan, kuşaklar boyu deri zanaatkarlığı yapmış Giuseppe Nicoletti ailesiyle olan ortaklığımız, bizi ulusal çapta büyümekte olan markamızı uluslararası boyuta taşımaya teşvik eder.

 

2005

Lazzoni Fabrika

Lazzoni Fabrika

Ailenin 3. kuşak temsilcisi Yaşar Kababulut Ankara Akyurt’ta 25.000 metrekarelik modern üretim tesisini açar. 

2006

Kalite

Kalite

Derimizi Gruppo Mastrotto'dan (Vicenza, İtalya) ve mekanizmalarımızı Hettich Almanya ve Blum'dan (Avusturya) tedarik ederek, “Fiyatına göre en iyi kalite” sözümüzü tutmak için sürekli olarak en iyi tedarikçilerle çalışıyoruz.

 

Türk işçiliği ve Laz kökenli maharetli marangozları sayesinde 4. kuşak üyelerimiz, bir asır önce yaptığımız detaylı imalatla dünyanın birçok yerindeki tasarımcılara ve müşterilerimize hizmet vermektedir.

2012

Amerika, Asya ve Avrupa

Amerika, Asya ve Avrupa

4.kuşak temsilcisi Efe Kababulut'un dünya başkenti New York'ta açtığı Lazzoni Chelsea mağazası ile marka uluslararası bir kimlik kazanır! (2010)

Dünyanın çeşitli yerlerinde açılan mağazalarıyla, Lazzoni uluslarası marka olma yolundadır. Kuala Lumpur, Malezya ilk uluslarası girişmlerindendir.

2015

Lazzoni Hotel

Lazzoni Hotel

İstanbul'un incisi Haliç'de Lazzoni Hotel'in hizmete açılmasıyla, Lazzoni Mobilya kalitesi turizme taşınmış olur.

2016

Yeni Logo, Yenilikçi Tasarım

Yeni Logo, Yenilikçi Tasarım

Dünya markası olmak için çıkılan bu yolda, 2016 yılında Lazzoni logosu yeniden tasarlanarak modernleştirilir.

2018

EPA Sertifikası

EPA Sertifikası

Uygun fiyat için kaliteden ödün vermiyoruz. Lazzoni adını taşıyan her parçaya en küçük ayrıntıya kadar büyük özen gösterilir, asırlık deneyimiyle üst düzey üretim garanti edilir.

Çevre Koruma Ajansı, Amerika Birleşik Devletleri Federal Hükümeti'nin çevre koruma konularında görevli bağımsız bir yürütme ajansıdır. Lazzoni, Türkiye'de EPA sertifikalı ürünlerini üreten ilk firma oldu.

2020

Bir Avrupa Başkenti Londra

Bir Avrupa Başkenti Londra

Avrupa'nın başkenti Londra'da açtığı yeni mağazasıyla Lazzoni, 24 showroom'u ile dünya çapında tasarım başkentlerine ürünlerini sunmaya devam ediyor.

Hizmet kalitesini artırmak ve artan talebi karşılamak için fabrika hacmi 48.000 metrekareye çıkarıldı.

2021

4. Kuşak Lazzoni

Şu anda 4. nesil aile üyeleri tarafından yürütülen New York mağazamızda müşterilerimizi bir asır önce atalarımızın verdiği heyecanla karşılıyoruz.

Lazzoni ailemizde bir sözümüz var. Her metrekaresi duygu ve özveri ile dolu mobilya ve evler yaratırken ahlakımızı ve dürüstlüğümüzü her zaman koruyacağımıza dair kendimize bir söz. Statükoya meydan okumak için sadık müşterilerimize bir söz. Mekanla kısıtlanmayan işlevsel bir tasarım anlayışı geliştirmek.

Ve hepsinden önemlisi, Lazzoni yaşam tarzının felsefesini gelecek nesillere aktarmaya devam etme sözü.

MAİL LİSTEMİZE KATILIN
Yeni gelenler, indirimler, özel teklifler ve özel etkinliklerden ilk siz haberdar olun.
Lazzoni bültenine kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. İletişimde olacağız!